E-mail: sekretariat@spdziekanowpol.szkolnastrona.pl

, 28 kwietnia 2024

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli

Szkoła posiada dwa wejścia. Główne wejście do szkoły zaprojektowano od strony zachodniej. Wejście do starej części budynku usytuowane jest od strony parkingu dla rodziców. Oba wejścia są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind

Budynek szkoły jest piętrowy. Wszystkie pomieszczenia w nowej części szkoły oraz na parterze starej części są dostępne dla osób niepełnosprawnych.

W nowej części znajduje się winda przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych. Winda spełnia wszystkie wymagania i posiada atesty. Jest na bieżąco konserwowana i sprawdzana.

Piętro w starej części szkoły nie jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku – nie odbywają się tam lekcje dla uczniów klas 1-8.

Sala gimnastyczna znajduję się na parterze i jest dostępna dla każdego. Prowadzą do niej dwa odrębne wejścia od strony boiska. Oba wejścia są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Na obu piętrach nowej części oraz w starej części budynku szkoły znajdują się toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Dostępne są także poziome przestrzenie komunikacyjne prowadzące do wszystkich sal lekcyjnych, gabinetów, toalet.

Informacji na temat pomieszczeń w budynku udzielają pracownicy szkoły.

Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych

Miejsca parkingowe znajdują się na parkingu przy wejściu głównym oraz na parkingu dla rodziców i są specjalnie oznakowane. Można z nich z łatwością dostać się do budynku szkoły.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach

Na podstawie zarządzenia dyrektora szkoły, do budynku szkoły ma prawo wejść osoba z psem przewodnikiem/asystującym.

Brak załączników

Wytworzono:2020-10-19 15:44przez:
Opublikowano:2020-10-19 00:00przez: Administrator
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa im. por. Adolfa Pilcha ps.Góra-Dolina w Dziekanowie Polskim

• Brak wpisów.