SPOTKANIE Z MARCINEM GIENIECZKO

Uczniowie klas 6a i 7a, korzystając z zaproszenia Biblioteki Publicznej w Łomiankach, uczestniczyli w żywej lekcji geografii. Gościem spotkania był Marcin Gienieczko - podróżnik ekstremalny, sportowiec, dziennikarz.

Podróżnik zaprezentował uczniom swoją drogę do sławy. Szczegółowo opowiedział o jednym z większych swoich sukcesów, którym  było podwójne, sportowe, solowe przejście Gór Mackenzie, ale także o wyprawie na Syberię czy o przepłynięciu Amazonki. Przybliżył swój udział w najdłuższym wyścigu na świecie YUKON 1000 na łódce „Independent Poland”, której nazwa nawiązywała do obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Marcin Gienieczko zaintrygował uczniów niezwykle barwną opowieścią o spotkaniu z niedźwiedziem gryzzly czy z dokuczliwymi moskitami. W swoim wystąpieniu zwracał uwagę na porażki, które są nieodłącznym elementem ludzkiego życia.  Często przywoływał słowa wielkich Polaków, starał się pokazać, że sukces bardzo mocno wiąże się z pasją, że zawsze trzeba podążać za marzeniami - trzeba tylko odłożyć smartfon i oddać się pasji.

Dziękujemy Bibliotece Publicznej za możliwość udziału w kolejnym wspaniałym wydarzeniu.