SEJM RP I ZAMEK KRÓLEWSKI kl. 7b, 8a

We wtorek 28 listopada uczennice i uczniowie z klas 7b i 8a wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym jej punktem była wizyta w Sejmie RP. Podczas oprowadzania pani przewodnik przypomniała nam historię parlamentaryzmu, demokracji szlacheckiej, a następnie omówiła historię budynków wchodzących w skład kompleksu przy ulicy Wiejskiej. Wszyscy zasiedliśmy na galerii sejmowej, z której można obserwować obrady sejmowe, dowiedzieliśmy się, kto zajmuje jakie miejsce i jakie są uprawnienia parlamentu.
Drugim punktem naszego wyjazdu była lekcja muzealna w Zamku Królewskim. Klasa 8 poznała historię przebiegu wizyty u króla i obejrzała sale, w których urzędował król. Natomiast klasa 7 powtórzyła wiadomości o antyku i poznała różne sposoby recepcji i wykorzystania  mitologii Greków i Rzymian w kulturze dawnej Rzeczypospolitej oraz wpływ sztuki antycznej na rozwój stylu klasycystycznego.
Wycieczka była bardzo udana.

AKG, ES