SZLACHCICA POLSKIEGO WIZERUNEK WŁASNY - LEKCJA MUZEALNA

Na początku grudnia naszą szkołę odwiedził rekonstruktor z Muzeum Pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, który przeprowadził warsztaty rekonstruktorskie dla uczniów klas starszych zatytułowane Szlachcica polskiego wizerunek własny. Rekonstruktor przedstawił życie polskiej szlachty, zaprezentował jejwyposażenie i narzędzia. Opowiedział też o zwyczajach tych wysoko postawionych osób w XVII-wiecznej  Polsce.

Lekcja była niezwykle ciekawa. Pan pokazywał eksponaty, a także wyjaśniał ich nazwę i przeznaczenie. Ciekawostki na temat niektórych przedmiotów były zaskakujące, np. napisy umieszczane na łyżkach, odstraszały potencjalnych złodziei, którzy chcieliby ukraść łyżkę.

Całe wydarzenie było interesujące i zapewne przybliżyło nam życie szlachty polskiej.

Weronika Księżakowska